Nevíte se rady?
Zeptejte se nás telefonicky nebo e-mailem:
+420 733 755 664 prchaljan@zelenabiomasa.czInstalace dřevostaveb
V tomto videu naleznete jednoduchý postup instalace dřevostaveb aplikovatelný na všechny naše typy.
Jak na jednotlivé části dřevostavby?
Podklad pod dřevostavbu
- Dřevostavba musí stát vždy na pevném podkladu, nejlépe na betonové základové desce s izolací proti zemní vlhkosti, obytné dřevostavby by měly být umístěné na vyvýšené základové desce minimálně 150 mm nad úrovní okolního terénu. Parametry základové desky mohou být výrazně odlišné v rámci jednotlivých lokalit (odlišnosti na základě půdních podmínek a nadmořské výšky).
- Okolo podkladového roštu je vhodné umístit kovovou mřížku, jako ochranu proti hlodavcům. - Jako tepelnou izolaci ze spodní části je vhodné použít polystyren o tloušťce o 1 cm menší, než je výška nosného roštu (lze použít i polystyren ve stejné tloušťce, jako je podkladový rošt, vystavujete se však riziku, že po určité době vlivem přirozeného procesu změny objemu podlahových palubek dojde k drobnému posunu podlahových palubek a při chůzi budou vlivem tření o polystyren vznikat nepříjemné zvuky).
- V případě menších dřevostaveb (do rozměru 6x6 m) je možné na dřevostavbu použít místo izolace proti zemní vlhkosti PVC podložky
Stěny dřevostavby
- Před instalací se každý kus musí ošetřit zvlášť ochranným nátěrem proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním, postupovat je nutné vždy podle pokynů výrobce.
- Zateplení lze provést minerální izolací, vatou či foukanou izolací. Při instalaci je nutné pamatovat na to, že minerální vaty v rolích všeobecně mají tendenci po rozbalení nabývat na objemu.
- Barevný nátěr (lazurou či olejem) lze provést po dokončení stěn, dle vlastního výběru. Vždy je nutné se řídit pokyny výrobce.
Střecha dřevostavby
- Před instalací se každý kus musí ošetřit zvlášť ochranným nátěrem proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním, postupovat je nutné vždy podle pokynů výrobce.
- U dřevostaveb, kde je předpokládán celoroční pobyt osob, by vrstvy dřevostavby měly být voleny následovně (od vnitřní strany k vnější):
- Krycí pohledové bednění (palubky)
- Parozábrana
- Tepelná izolace (minerální izolace, vata či foukaná izolace)
- Difúzní (paropropustná) plně kontaktní fólie
- Kontralatě (vhodného rozměru tak, aby se vytvořila větrací mezera min. 50 mm)
- Bednění (palubky) o oplechování střechy (výrazně zvýší životnost střechy)
- Šindele
- Před pokládkou šindelí je nutné pamatovat na větrací otvory a instalaci odvětrávací tvarovky v horní části pod hřeben mezi každou krokví
- U dřevostaveb, kde není nutné zateplovat střechu, postačí instalace střešní šindele přímo na střešní palubky.
Věříme, že vám náš návod pomohl. Pokud maté nějaké dotazy, tak nás neváhejte kontaktovat.